Çamlıca Araştırma Kütüphanesi

Tarihi 1973 yılına kadar uzanan kütüphanemiz bugün Çamlıca İlim, Kültür ve Tarih Araştırmaları Merkezi bünyesinde “Çamlıca Araştırma Kütüphanesi” adı altında hizmet vermektedir. Kütüphanemiz tarih, kültür, İslamî ilimler, edebiyat, biyografi, mimarî, sanat tarihi, eğitim ve diğer sahalarda seçme eserlerden oluşmuş zengin bir koleksiyona sahiptir.

Tarihimiz ve tarihimizin kaynakları üzerine aktif yayın faaliyeti yürüten araştırma merkezimiz, aynı zamanda tarih, kültür ve medeniyetimize dair ilmî araştırmalar yapan, sahasında uzman (akademisyen) ve araştırmacılara, kütüphane ve dokümantasyon hizmeti sunmaktadır.

Bu kapsamda; araştırma ve yayın faaliyetlerinin süratli ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için uluslararası standartlarda ve modern usullerle kullanıcıların aradıkları materyali bulundurmak, onlara uygun çalışma ortamını temin etmek, fotokopi ve dijital çekim ihtiyacını karşılamak, kullanıcının günlük genel ihtiyaçlarını (yemek, istirahat, çay, kahve vs.) karşılamak vb. aslî ve talî hizmetler, imkânlar dahilinde sunulmaktadır.

90.000

Kitap

250.000

Kitap Kapasitesi

100

Kişilik Çalışma Masası

8

Araştırmacı Bilgisayarı